| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Yes |
| Warranty: | One Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| DC Magnetron Sputtering &evaporation coater | |
| Model No. | CY-1100X-SPC-16C |
| Target diameter | dia.50mm |
| Sample stage | dia.50mm |
| Chamber dimension | dia.160*110mm |
| Vacuum degree | 4x10-1mbar-2-10-2mbar |
| Maxi working current | 50mA |
| Maxi Time setting | 9999s |
| Maxi voltage | 1600VDC, adjustable |
| Vacuum pump | Two stage rotary vacuum pump |
| Working voltage | AC220V 50Hz |

